Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace o Hře

 

Ve hře

Proti sobě se postaví dva týmy po 5 (5 vs 5) nebo 3 (3 vs 3) hráčích. Každý si zvolí svého hrdinu a střetávají se na třech (5 vs 5), nebo dvou (3 vs 3) liniích, přičemž každý v týmu má svoji úlohu - mezi nejdůležitější patří ad carry, hrdina, který je slabý na začátku hry ale ke konci je velmi silný, support neboli podpora, měl by být na linii s ad carry a udržovat ho dlouho naživu aby ad carry mohl dostávat více zkušeností a zlata, jungler, který není na žádné linii ale v tzv. jungli(džungle či les) kde získává zlato a zkušenosti z neutrálních příšer a tank, který by měl iniciovat teamfighty (viz níže) a vydržet hodně poškození. Cílem hry je zničit nepřátelskou základnu a zabránit nepřátelskému týmu ve zničení té vaší. První tým má barvu modrou a druhý fialovou. Na liniích se střetávají nejen hrdinové, ale i tzv. minioni (jsou to menší slabé jednotky, jež chodí po stejných trasách (česky poskoci), kteří se objevují pravidelně ve velkých množstvích). V základně je Nexus (když zničí tým nepřátelský Nexus vyhrává), Inhibitor (když zničí tým nepřátelský Inhibitor, vyvolá tzv. Super miniony, kteří jsou mnohem silnější než obyčejní minioni) a po liniích jsou rozestavěny věže (Ve hře 5 vs 5 za Spawning poolem, Dvě před Nexusem, jedna před Inhibitorem a další dvě na linii, ve hře 3 vs 3 jedna za spawning poolem, jedna před Nexusem, jedna před inhibitorem a jedna na linii), spawning pool (Vyvolávací místo, kde se hrdinové objevují na začátku hry a obživují, když jsou zabiti, za Spawning poolem je také věž) a obchod (zde si hráči nakupují předměty, které zvyšují hrdinovu bojeschopnost). Věže slouží jako obrana před nepřátelským týmem, neb působí nepřátelskému týmu masivní poškození. Každá hra je v podstatě rozdělena do dvou fází. Na začátku každé hry je takzvaný laning kdy se spolu střetávají jeden nebo dva hráči na každé linii a pokouší se dostat co nejvíce goldů z minionů. Okolo 15 minuty hry začínají takzvané teamfighty nebolí týmové bitvy, kde se střetávají celé týmy. Tyto bitvy obvykle rozhodují o výsledku hry.

 

Strategie výhry

Pro hrdiny (tj. hráče) je důležité, aby vždy zůstávali za svými miniony. Pokud tak nečiní, útočí nepřátelští minioni (popř.: věže, pokud je blízko nějaké) na hrdinu, a tím ho zraňují a mohou ho i zabít. Pokud však hrdina postupuje správně, tak nepřátelské miniony zdálky zabíjí a za to získává jak peníze, za které si nakupuje předměty, tak i zkušenosti, díky nimž postupuje na nové levely a vylepšuje své speciální schopnosti. Ty poté používá na zabíjení nepřátelských hráčů. Podstatnou součástí dobré hry je nakupování správných předmětů, aneb je jich velké množství a pro každou postavu se hodí jiný, a jejich následné skládání sloužící k výrobě ještě mocnějších předmětů.

 

Mimo hru

Když hráč zrovna nehraje, nachází se v lobby. Zde si hráč může nakupovat další hrdiny, balíčky, svazky a runy, prohlížet si statistiky jiných hráčů. Pozorovat hry jiných hráčů pomocí Spectator módu. Také je zde možnost nastavení si tzv. mastery (česky mistrovství). Dále je zde možnost využití chatu.

 

Masteries

Jsou body, které si hráč může navolit před startem hry. Hráč se pomocí mastery stává silnějším a více specializovanějším na určitý způsob boje - slouží k vylepšení hrdiny nebo jeho kouzel. Masteries se dají navolit ve třech oborech: Útočné, Obranné a Užitečné. Hráč si může vybrat mezi všemi a kombinovat je mezi sebou. Maximální počet masteries je třicet.

[editovat]Runy

Runy si hráč může zakoupit a pak si je různě nakombinovat ve svých runových stránkách. Runy jsou rozděleny podle tří stupňů a čtyř oborů. Každý obor má runy lepší v jiných věcech něž druhý. Obory jsou Marks (útočné), Seals (obranné), Glyphs (kouzelné) a Quintessence (všechny druhy). Runy může hráč používat ve hře jen omezený počet od každého druhu (od Marks, Seals A Glyphs devět run a od Quintessence tři).

[editovat]Obchod

V obchodě si hráč může zakoupit věci za IP a RP, ale některé lze koupit pouze za RP.

  • Skins (v češtině kůže) jsou jiné verze vzhledu šampionů. Lze je zakoupit pouze za RP.
  • Boosts (v češtině podpory) přidávají více zkušeností a IP vydělaných za hru. Dají se koupit na určitou dobu, nebo na určitý počet her. Lze je zakoupit pouze za RP.
  • Runes (v češtině runy) se dají zakoupit pouze za IP (kromě speciálních balíčků).
  • Others (v češtině ostatní) se dá zakoupit přechod na druhý evropský server(za 0 RP), změnu jména či bonusové runové stránky. Ty se dají zakoupit po jedné za IP i RP, po sedmi pouze za RP.
  • Bundles (v češtině balíčky) obsahují runy a šampiony, které se po zakoupení hráči odemknou. Lze je zakoupit pouze za RP.
  • Riot points (v češtině Riot body, zkráceně RP) se dají koupit pomocí kreditní karty, Pay Palu, Paysafe card a SMS.